Home Google Maddeler Halinde; SEO Çalışması Yapmak!
Maddeler Halinde; SEO Çalışması Yapmak!

Maddeler Halinde; SEO Çalışması Yapmak!

0

Bu konumuzda ise SEO çalışmasının nasıl yapılacağını maddeler halinde açıklamaya çalışacağız. Fazla lafı uzatmadan konumuza geçelim.

Seo çalışması için yapılması gereken temel işlemler şu şekildedir;

1-) Seo için sitemizi sürekli güncel tutarak yazılar yazmamız gerekmektedir. Fakat yazdığımız yazılar kesinlikle kopya içerik olmamalıdır. Yazılarımızın içinde resimler ve sayfa içi linkler bulundurmamız önemlidir.

2-) Sayfalarımızda h1, h2, h3 etiketlerine yer vermemiz gerekmektedir. H1 etiketini 1 kez, h2 ve h3 etiketini en fazla 4 kez kullanmamızın seo açısından faydası olacaktır.

3-) Seo için, sitemizle uygun içeriğe sahip farklı sitelere link vermemiz gerekmektedir. Bu işlem backlink işlemidir. Backlink alacağımız sitenin pagerank değeri ve kalitesi iyi olmadır. Link çöplüğü olarak tabir edilen sitelere link vermemiz bizim zararımıza olacaktır.

4-) Web sitemiz için bir site harita oluşturmamız gerekmektedir. Kolay bir şekilde site haritası oluşturabileceğimiz birçok site mevcuttur.

5-) Sitemizin ana sayfasına açıklama ve anahtar kelimeler eklememizin seo için önemi çok büyüktür.

6-) Sitemize eklediğimiz resimlere alt etiketi ile açıklamalar eklememiz gerekmektedir.

7-) Web sitemizi dizinlere kayıt etmemiz bizi arama motorlarında daha iyi yerlere getirecektir. dmoz.org sitesi dizin servisine en büyük örnektir.

8- Sitemize eklediğimiz yazıların url adresleri seo uyumlu olması gerekmektedir (örnek: www.websitemiz.com/kategori/konu.html).

9-) Kullanıcıların sitemizde kolay bir şekilde gezinebilecek olması seo açısından önemlidir.

10-) Sitemizin hızı SEO açısından çok önemlidir. Fazla kod kullanıldığından dolayı yavaş yüklenen siteler arama motorları tarafından fazla sevilmezler.

Ebruli "Hakkımda bilgin yoksa fikrin de olmasın."

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir