Home E- Haber Backlink Nedir?
Backlink Nedir?

Backlink Nedir?

0

Seo ve Backlink arasındaki ilişkiye kısaca değinmek istiyorum.

Bu konuyu şöyle bir senaryoyla anlatalım

Okulda öğrenci olduğunuzu varsayalım. Okulda popüler bir erkek (kız da olabilir :)) olabilmek için nasıl sizin hakkınızda birilerinin konuşması, iyi veya kötü bir şeyler aktarıp, sizi ilgi odağı haline getirmesi gerekiyorsa, bu işte aynı öyledir. Sizi ne kadar kişi konuşursa o kadar tanınan birisi olursunuz değil mi? İşte backlinklerde de sizin hakkınızda konuşan o birileridir, yani linklerdir.

Okulda olduğu gibi, tanınan birisi olmak için bir şeyler yapmanız lazım. Mesela büyük bir başarı elde ettiniz, okul doğal olarak sizi tanıyacaktır. (En kötü inek derler). Yani sizinde siteniz büyük bir başarı elde ederse merak etmeyin herkes sizden bahsedecek ve gerekli linkleri zaten alacaksınızdır. Başarılı bir iş yapmadınız ama yinede tanınan birisi olmak istiyorsunuz? Dedikodu çıkartın ya da millete bir şeyler ısmarlayın. İşte sizi ilgilendiren nokta da burası, sanal alemdeki sitelere para vererek kendiniz hakkında dedikodu çıkartabilir, para karşılığı da meşhur olabilirsiniz. Yani buna da backlink alma deniyor.

Yani diğer sitelerde sizin sitenizin adının geçmesine size link vermesine ya da sizi referans olarak göstermesi gibi işlemlere backlink deniyor.

Ebruli "Hakkımda bilgin yoksa fikrin de olmasın."

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir