Home Youtube YouTube’dan Para Kazanmanın Püf Noktaları
YouTube’dan Para Kazanmanın Püf Noktaları

YouTube’dan Para Kazanmanın Püf Noktaları

0

Merhaba arkadaşlar,

Bu yazıda YouTube üzerinden video yükleyerek nasıl para kazanılacağı konusunda püf noktalardan bahsedeceğim.

Öncelikle bir YouTube hesabınız olmalı, Adsense kaydınızı tamamlamış olmanız lazım. Eğer Adsense kaydında sorun yaşıyorsanız seve seve yardımcı olurum size İrtibat: iletisim@ebruaydin.com.tr

Ha yok ben maille uğraşamam diyorsanız da Adsense hesabını YouTube‘a bağlama konusunda internette birçok yazı mevcut. Araştırın, buluşturun

Videolarımızın izlenme sayısını nasıl arttıracağımıza yönelik bir iki ipucu vereceğim.

1- YouTube’dan Para Kazanmak İçin Hangi Yolları İzlemeliyim?
İçerikleri Türkçe-İngilizce olarak sınıflandıracak olursak eğer kesinlikle İngilizce içerik ile video paylaşmanızı ve bu yönde kanallar ile çalışmanızı öneririm. Çünkü İngilizce videolar, Türkçe videolara göre neredeyse 2 kat daha fazla para kazandırıyor. Tabi ki işin tek önemli kısmı bu değil. 80 milyon kişilik bir Türkiye nüfusuna karşın, 1 milyara yakın kişilik bir İngilizce bilen insan kitlesi. İngilizce içerik size her türlü avantaj sağlayacaktır.

2- YouTube’a Ekleyeceğim Videoları Nereden Bulabilirim?

Videoları bulmak için Google videolardan arama yapabilirsiniz. Filtreleme seçeneklerinde “son 24 saat“i seçerseniz en son yüklenen videolara ulaşabilirsiniz. dikkat etmeniz nokta, videoları YouTube‘dan almamanız. Eğer öyle yaparsanız telif sorunuyla karşılaşabilirsiniz ve bunun sonucunda hesabınız kapatılabilir.

Ek ayarlar:

Videolarınızı yüklerken mümkün olduğunca dikkat çekici başlıklar kullanmaya bakın. “Videoda hangi başlık olsaydı açıp izlerdiniz” diye düşünüp ona göre bir başlık belirleyin.

Videonun başlığı kadar, video açıklaması ve videoya girdiğiniz etiketler de önemlidir. Konuyla ilgili en a 5 etiket, konuya yakın alakalı 2-3 etiket ve 1 tane de konuyla alakasız, en çok aratılan popüler kelimelerden etiket girişi yapın.

Son olarak, videonun Thumb Görüntüsü (izleme öncesi görüntüsü) de önemli bir kısımdır. Eğer videonuz ilginç bir içeriğe sahipse, özel bir Thumb Görüntüsü eklemenize gerek yoktur. İlgi çekici özel bir thumb resmi yükleyip, videoya tıklama sağlayabilirsiniz. Fakat resim ile içeriğin farklı olduğunu gören izleyiciler videoyu terk edebilir.

Kısaca bu bilgiler ile yavaş yavaş ilerleyebilirsiniz. YouTube sabır işidir. 1 hafta hiç izlenme gelmeyen videoya bir anda yüz binlerce izlenme gelebilir. O yüzden sabırla, istikrar ile videolar yükleyip yavaş yavaş ilerleyin.

Ebruli "Hakkımda bilgin yoksa fikrin de olmasın."

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir