Home Snapchat Snapchat’ten Çarpıcı Yeni Özellikler
Snapchat’ten Çarpıcı Yeni Özellikler

Snapchat’ten Çarpıcı Yeni Özellikler

0

Gençlerin popüler paylaşım mecrası olan Snapchat, veri tasarruf güncellemesi ve emoji kullanım özelliklerini yayınladı. İşte bu yeni güncellemelerin detaylarından bahsedelim.

Seyahat Modu
Dün iOS ve Android’e gelen yeni güncelleme ile Snapchat’e Seyahat Modu getirildi. Seyahat Modu, mobil veri kullanımı azaltmak adına hazırlanmış bir yeni servis niteliğinde.

Bundan önce hikayeler ve gönderilerin otomatik yüklenmesi ile data kullanımı daha da artıyordu. Özellikle yurt dışı kullanımlarında veri tasarrufu sağlanması amaçlanan bu güncelleme ile istenilen güncelleme ekrana dokunularak yüklenebilecek.

1

Daha Fazla Emoji
Sticker Picker adı verilen bu yeni özellikte snaplere daha fazla emoji eklenebilme imkanı verildi. Üstteki T alanının sağındaki ikona tıkladığınızda tüm emojileri görüntüleyebileceksiniz. Daha öncesinde metin alanına eklenebilen emojiler sınırlıydı. Bu güncelleme ile snapinize istediğiniz kadar emoji ekleyebilirsiniz.

snapchat-emoji-guncellemesi-940x470

Trophy Case Özelliği
Bu özellik aslında güncellemelerde belirtilmeyen ama sessizce yayına alınan bir yenilik. Profil sayfasının en üstündeki oka tıkladığınızda açılan menüden özelliği görüntüleyebilirsiniz. Buradaki ikonlarda Snapchat’teki başarılarınızın küçük bir özeti görüntüleniyor. Snapchat kullanımına göre eklendiğini düşündüğümüz emojiler, ilerleyen günlerde buradan gösterilecek.

2trophy-case

Ebruli "Hakkımda bilgin yoksa fikrin de olmasın."

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir