Home Kariyer Geliştirme Mülakatta Öyle Bir Soru Soruyor ki…
Mülakatta Öyle Bir Soru Soruyor ki…

Mülakatta Öyle Bir Soru Soruyor ki…

0

Oldukça ilgimi çeken bu yazıyı paylaşmak istedim. Olur ya bu soruyla karşı karşıya kalırsanız diye şimdiden düşünmeye başlayın

Eğer bir şirketin CEO’suyla iş görüşmesi yapacaksanız, neyle karşılaşacağınız hakkında asla emin olamazsınız. Bazıları cevap verilemeyecek kadar zor sorular sorarken, bazılarıysa “En güçlü ve zayıf yönleriniz?” gibi çok daha geleneksel sorularla satır aralarından sizin hakkınızda fikir edinir.

Stewart Butterfield, Flickr gibi dünyanın en yüksek büyüme hızına sahip girişimlerinden birinin kaptan kamarasında bulunuyor. Aynı zamanda 2,8 milyar dolar değerlemeye sahip Slack’ın da CEO’luğunu yapan Butterfield, iş görüşmelerinde adaylara, belki de hepimizin çocukluğunda sıkça duyduğu bir soruyu soruyor;
Büyüdüğünde ne olacaksın?

Butterfield, insanların verdiği cevapları değerlendirirken, kendilerini ne alanda geliştirmek istediklerini, henüz başaramadıkları fakat hala peşinden koştukları hayallerinin ne olduğunu anlamaya çalıştığını söylüyor ve ekliyor, “Bu soruya verilecek kısa bir cevap, otomatik olarak kötü bir cevap olmuş oluyor.”

Mülakatlarında, 3 kere 17’nin kaç yaptığını, Afrika’daki 3 ülkenin ismini veya Fransız İhtilali’yle ilgili bazı sorular da sormasına rağmen, Butterfield’ın baraj sorusu hiçbir zaman değişmiyor; “Büyüdüğünde ne olacaksın?

Ebruli "Hakkımda bilgin yoksa fikrin de olmasın."

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir