Home Instagram Markalar Instagram’ı Nasıl Kullanmalı?
Markalar Instagram’ı Nasıl Kullanmalı?

Markalar Instagram’ı Nasıl Kullanmalı?

0

Sosyal medya hayatımızdaki öneminin farkındasınızdır. Pek çoğumuz günümüzün önemli bir kısmını sosyal medyada geçiriyoruz. Bu da sosyal medyayı markalar için iyi bir tanıtım aracı haline getiriyor. Markalar bu sayede kolay şekilde milyonlarca kullanıcıya erişebiliyor. Bahsettiğimiz sosyal medya platformlarından biri de Instagram. Peki, markalar Instagram’ı nasıl kullanmalı?

Öncelikle Instagram profilinizi düzgün ve göze hoş gelecek bir şekilde oluşturmalısınız. Markanıza ait web sitesi adresini profilinize eklemeyi unutmayın. Bu link sayesinde web sitenize olan trafiği de artırmış olursunuz.

İşinizi, neler yaptığınızı ve ürünlerinizi göstermek için Instagram çok uygun bir platform. Ürünlerinizin fotoğraflarını çekebilir, işiniz ile ilgili neşeli videolar hazırlayarak kullanıcıların ilgisini çekebilirsiniz. Görüntülerinizi kısa bir yazı ile özetleyerek destekleyin. Instagram deyince pek çok kişi bir sürü etiket kullanıyor, ama paylaşımlarınızı onlarca etikete boğmanıza gerek yok. Sadece ilgili etiketleri paylaşmanız yeterli olacaktır. Hedef kitlenize yönelik etiketler tercih edin.

Instagram’da takipçilerinizle aranızdaki iletişim de oldukça önemlidir. Bunun için fotoğraflarınızla indirim ve promosyonları bildirebilirsiniz. İndirim haberi almak isteyen kullanıcılar bu sayede düzenli olarak Instagram profilinizi takip edecektir.

Markanız hakkındaki haberleri mutlaka sayfanızda kısa bir yazı ile duyurun. Eğer bir etkinlik düzenliyorsanız bunu paylaşmanın da en iyi yolu Instagram’dır. Kullanıcıları çok paylaşımla yormayın, günde bir ya da iki paylaşım yapmanız yeterli. Çok fazla paylaşım bazı kullanıcıların sizi takibi bırakmasına neden olabilir. Bu ipuçları ile Instagram başarınızın arttığını kısa zamanda fark edeceksiniz.

Kolay gelsin!

Ebruli "Hakkımda bilgin yoksa fikrin de olmasın."

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir