Home Instagram Instagram’da Nasıl Fenomen Olunur?
Instagram’da Nasıl Fenomen Olunur?

Instagram’da Nasıl Fenomen Olunur?

0

Instagram’da Fenomen Nasıl Olunur?

Günümüzde sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayısı kişilerin popülaritesinin bir göstergesi haline geldi. Yani sosyal hayatımızın bir parçası oldu. Geçtiğimiz yılın en hızlı büyüyen platformu Instagram’da nasıl popüler olunur, yazımızda buna konuya değineceğiz. Instagram’da fenomen sayısı Twitter’ı geçmiş durumda ve siz de Instagram fenomenlerinden biri olmak istiyorsanız önerilerime kulak verin.

  • Öncelikle çektiğiniz her resmi rastgele yüklemeyin. Seçici olun ve aralarından daha ilgi çekici olanları eklemeye çalışın. Resimleri genel olarak çektiğiniz gün yüklemeye çalışın. Sonra yüklediğinizde diğer resimlerin arasında kaybolabilir. Instagram’da resimleri öne çıkarmak için zamanlama oldukça önemli.
  • Günde 2-3 fotoğraf yükleyecekseniz arka arkaya yüklememeye çalışın. Hepsini birden yüklediğinizde fotoğrafların alacağı beğeni azalabilir. Belirli aralıklarla yükleyin ki takipçileriniz her fotoğrafın tek tek farkına varsın.
  • Özgün olmanız önemli! Takipçilerinizin ilgisini ancak bu şekilde çekebilirsiniz. Hep aynı temada fotoğraflar çekmek (örneğin her gün ne yediğinizi çekmek) ve bunu paylaşmak sıkıcı olacaktır. Fotoğraflarınıza komik ve eğlendirici açıklamalar eklemeniz de iyi bir taktiktir.
  • Fotoğraflarınıza uygun hashtagler kullanın. Alakasız hashtaglerle doldurmayın. Hedef kitlenize yönelik seçimler yapmayı unutmayın. Böylece daha çok takipçi çekebilirsiniz. Fotoğraflarınızı çektikten sonra efekt kullanabilirsiniz. Bunun için pek çok uygulama bulunuyor. Böylece fotoğraflarınıza daha profesyonel bir hava kazandırabilirsiniz.
  • Beğendiğiniz kişileri takip etmekten kaçınmayın. Bu sayede onlardan ilham alabilirsiniz ve kendi yorumlarınızı katarak yeni fikirler oluşturabilirsiniz. Popüler kişiler kimseyi takip etmez diye bir kural yoktur. Zaman içerisinde bu önerilerin işe yarayacağını göreceksiniz!

Fenomen olunca beni unutmayın! Kolay gelsin

Ebruli "Hakkımda bilgin yoksa fikrin de olmasın."

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir