Home Instagram Instagram Profiline Kimler Bakmış?
Instagram Profiline Kimler Bakmış?

Instagram Profiline Kimler Bakmış?

0

Uzun bir aradan sonra yeni bir sosyal medya yazımla sizlerleyim.

Herkesin çokça peşine düştüğü bir konuya değinelim bugün. “Instagram profilime kimler baktı?” , “Instagram profilime bakanlar” vs vs …

İnsanların en zayıf yönleri merakları sanırım bunları iyi bir şekilde kullandığınızda da yaptıramayacağınız şey yok. Facebook, Twitter, Instagram şifrelerini bile hiç bilmedikleri sitelere girerek profillerinin çalınmalarına yada uygulamalar tarafından profillerinin kullanılmasına sebep olabiliyorlar.

Sonrası malum, zincirleme gidiyor.
Hesabınızdan paylaşım yaparak diğer arkadaşlarınızı da aynı yöntem ile kandırmaya çalışıyorlar ki çok rahat bir şekilde başarıyorlar bunu.

Öncelikle şunu öğrenmeniz gerekiyor
Facebook, Twitter, Instagram ve benzer sosyal ağlarda profilinize kimin baktığını hiçbir şekilde göremezsiniz bu yüzden bu gibi şeyleri gördüğünüzde onlara itibar etmeyin. Bu gibi şeylere aldanırsanız profilinizi kullanırlar, hesabınızı çalarlar ve hiç hoş olmayan durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Gizli hayranlarınız varsa gizli kalsın. Hiçbir uygulama bunları size göstermez ve bu yüzden böyle oyunlara gelmeyin!

Instagram hesabınızda başka bir uygulama erişim sağlıyor mu? Sağlıyorsa ne yapmalıyım?

Instagram hesabınızı virüslerden temizleyin!

Bunu nasıl temizlersiniz?
https://instagram.com/ da oturum açıyoruz, oturumu açtıktan hemen sonra bu https://instagram.com/accounts/manage_access bağlantıya tıklıyoruz.

instagram-virusu-temizleme

Yukarıdaki ekran görüntüsünde instagram hesabımda bir adet uygulama mevcut, bu uygulamanın erişimini iptal ediyorum. Eğer uygulama yoksa hesabınızda, instagram şifrenizi değiştiriyorsunuz ve hiçbir şekilde sorun kalmıyor.

Önemli olanda şudur ki; Şifrenizi hiçbir şekilde takipçi kazan, beğeni kazan ve benzer yöntemler ile kurulan ağlara kaptırmayın. Bunları yapmadığınız sürece herhangi bir sorun yaşamayacaksınızdır.

Ebruli "Hakkımda bilgin yoksa fikrin de olmasın."

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir