Home E- Haber iPhone 6 Özellikleri ve Fiyatı
iPhone 6 Özellikleri ve Fiyatı

iPhone 6 Özellikleri ve Fiyatı

0

Teknoloji devi Apple’ın yeni modeli Iphone 6 çok yakında raflardaki yerini alacak. Iphone 6’nın çıkış tarihi ne zaman? Iphone 6 teknik özellikleri ve fiyatı ile ilgili detaylı bilgi haberimizde. Iphone 6’yı rakiplerinden üstün kılan özellikleri neler?

Teknoloji devi Apple’ın yeni modeli iPhone 6 çok yakında raflardaki yerini alacak. Iphone 6’nın çıkış tarihi ne zaman? Iphone 6 teknik özellikleri ve fiyatı ile ilgili detaylı bilgi haberimizde. Iphone 6’yı rakiplerinden üstün kılan özellikleri neler? Çok kısa bir süre sonra satışa sunulacak olan Iphone 6 ve ayrıntılı bilgi milliyet.com.tr’de
iPhone Air Eylül 2014 satışa sunulacak. Apple bu yıl Haziran ayında düzenlenen WWDC’de  100’ün üzerinde teknik eğitimin 1000’i üzerinde Apple mühendisi tarafından verilmesi planlanıyor.
Teknoloji devi Apple’ın, yeni iPhone 6’yı planlanandan bir ay daha erken, ağustos ayında piyasaya çıkaracağı iddia edildi.

Tayvan basınında yer alan haberlere göre Apple, bu kararı, rakipleri tarafından piyasaya sürülen geniş ekranlı telefonların artması nedeniyle aldı.

Aynı haberlerde, Apple’ın yan sanayicilerine, yeni telefonların üretimine haziran sonunda başlanacağına ilişkin bildirimde bulunduğu da belirtiliyor.
Yeni telefonun ABD’de 4.7 inçlik bir ekranla çıkarılacağı, ayrıca 5.5 veya 5.6 inçlik ekrana sahip üst versiyonunun da olacağı kaydediliyor.
içinei6
Iphone 6’da hangi özellikler mevcut?
Yılın ikinci çeyreğinde üretimi planlanan ve birkaç hafta sonra üretimine başlanacak iPhone 6‘ya talebin diğer Apple ürünlerinde olduğu gibi çok olması bekleniyor. Birçok uzman iPhone 6’nın piyasada çok talep göreceğini belirtirken bazı analistler yorumlarında Apple’ın yeni telefonu için 90 milyon sipariş verildiğini iddia ediyor.
Daha büyük bir ekrana sahip olacağı söylenen Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 6’nın ayrıca A8 işlemci, dört çekirdekli grafik ve daha fazla gelişmiş bir 10 mega piksellik kameraya sahip olacağı belirtiliyor. Uzmanlar ayrıca üretimine başlanacak olan iPhone 6’nın bu yaz raflarda yerini alabileceğini belirtti.
Akıllı teknoloji pazarında rekabet ve gizem, tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Barcelona’da düzenlenen MWC 2014’de tanıtımı gerçekleştirilen Samsung Galaxy S5, akıllı telefon karşılaştırmalarında esas rakip olarak görevini sürdürüyor.
Apple’ın yeni nesil akıllı telefon modeli iPhone 6’a ait olduğu öne sürülen yeni bir sızıntı görsel daha paylaşıldı. Konsept görsel ve videoların yanı sıra kalıplarla karşılaştırmalar için üretilen “iPhone 6”, Samsung’un üst seviye akıllı telefon modeli Galaxy S5 ile kamera karşısında boy gösterdi.
Konsept tasarımlar ve karşılaştırmalar yapan Macitynet.it tarafından paylaşılan görsellere göre iPhone 6, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen iPod Touch’ın tasarımını andırıyor. 4.7 inç ekran boyutuyla dikkat çeken iPhone 6, iPhone 5/5S’in kasasına kıyasla daha ince, büyük ve kıvrımlı bir kasa çizgilerine sahip.
Değişen sadece kasa da değil!
Galaxy S5’den daha kısa olduğu göze çarpan iPhone 6’nın, ses kısma açma ve sessize alma tuşlarında ilk kez büyük bir değişikliğe gidilmiş; tabi iPhone 5C’nin tasarımını saymazsak. Macitynet tarafından paylaşılan görsellerde, iPhone modellerinde standartlaşmış kilit açma/kapama butonunun sağ tarafa alındığı dikkat çekiyor.
Bakalım bu değişiklik Apple’ın fanatik kullanıcıları tarafından nasıl bir yoruma maruz kalacak.
alta
” Kaynak: www.milliyet.com.tr “
Ebruli "Hakkımda bilgin yoksa fikrin de olmasın."

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir